Výbuch s požárem v bytu v Ostravě-Hrabůvce

[ title]

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 24.2.2021 brzy ráno u výbuchu a následném požáru ve čtyřpatrovém bytovém domě v Ostravě-Hrabůvce. Podle dostupných informací si událost vyžádala šest zraněných osob, hasiči zachránili z domu 4 osoby a dalších 36 bylo evakuováno ze tří domovních vchodů. Příčina vzniku události je v šetření, škoda bude upřesňována dodatečně.

Operační středisko hasičů bylo o výbuchu s následným požárem informováno ve středu ve tři hodiny ráno. Do Provaznické ulice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Jih, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů ze Zábřehu.

Hasiči zachránili z dotčeného vchodu celkem 4 osoby – jednu pomocí automobilové plošiny, další tři po schodech pomocí vyváděcích parat masek. Evakuované osoby mohly nastoupit do přistaveného hasičského evakuačního autobusu. Odvezeny byly do hotelu Vista, resp. odjely či odešly za příbuznými. Z obou krajních vchodů se lidé mohli vrátit nad ránem do svých domovů, o středním, kde došlo k výbuchu a požáru (v prvním patře, tedy ve 2. NP), rozhodl přivolaný statik jako o neobyvatelném.

Ve středu ráno (za denního světla) zde jednotka HZS MSK ze stanice Ostrava-Zábřeh přivezla – kvůli stabilizaci přízemí a prvního patra poškozeného vchodu – dva technické kontejnery, z toho jeden plný různých dřevěných hranolů. Pažení obou pater zabere hasičům několik hodin.

Týmy ZZS MSK ošetřily v souvislosti s událostí celkem šest osob, z toho sedmatřicetiletý muž se nalézal v kritickém stavu. Dalších několik desítek obyvatel domu, kteří neutrpěli žádné postižení, bylo zdravotníky prohlédnuto.

[VIDEO]

(rp,hasicskelisty.cz,hzs MSK, foto:hzs MSK)