Výbuch plynu zničil část bytového domu v Tursku. Teď nevypadá zrovna nejlíp

[ title]
Osoba pod sutinami!

Ve středu 28. října v 17.16 hodin vyjeli hasiči po informaci o explozi plynu v obytné části bývalého statku v obci Tursko v okrese Praha-západ.

Podle oznamovatele došlo po výbuchu k částečné destrukci objektu, ve kterém zůstala jedna starší osoba, ostatní obyvatelé se evakuovali samovolně.

Na místě bylo potvrzeno úplné zřícení části dlouhého objektu, ve kterém zůstala jedna osoba, ale hasiči se k ní nemohli dostat. Velitel zásahu požádal o vyslání USAR týmu a sacího bagru a také kynologů se psy vycvičenými na vyhledávání osob v sutinách. Zdravotnická záchranná služba kromě čtyř pozemních posádek aktivovala přílet vrtulníku. Na místo byly povolány i pohotovostní týmy plynařů a rozvodných závodů a také statik na posouzení stavu budovy.Hasičům se záhy podařilo částečně zavaleného muže vyprostit a spolu s dalšími třemi zraněnými, z nichž jeden utrpěl pouze šok, ho předali záchranářům. Po nezbytném ošetření byl pacient letecky transportován do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

Přinesl si nářadí a zapálil zásobníky na LPG v Českém Těšíně (VIDEO)


Pro dalších šestnáct osob, které se z domu dostaly vlastními silami, byl ze slánské stanice přivolán evakuační autobus, dotyčné osoby našly ubytování u příbuzných nebo známých.
 .
Požadavek na vyhledávací psy stále platil, protože velitel zásahu chtěl z preventivních důvodů nechat prohledat zasypanou plochu o přibližném rozměru 10x15 metrů. Výsledek zněl: žádné další osoby nenalezeny.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)