Víkend s požáry vozidel na Zlínsku. Byly tři a zraněn nebyl nikdo

[ title]
Škoda za dva a půl milionu

Celkem tři hlášené požáry vozidel přijalo tento víkend krajské operační středisko hasičů. K prvnímu požáru došlo v sobotu po třetí hodině odpolední v Horní Lhotě na Zlínsku, kam vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Luhačovic.

Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o požár přívěsu obytného vozidla, které stálo u domu. Již půl hodinu po ohlášení poplachu měli hasiči požár zlikvidovaný. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel.

Další požár tentokrát osobního vozidla byl hlášený z Rožnova pod Radhoštěm. Požár stihl řidič uhasit před jejich příjezdem. Příčinou byla technická závada na alternátoru.

Třetí hlášený požár tentokrát tří vozidel byl v Uherském Hradišti v neděli půl hodiny po půlnoci.  Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár jen dvou osobních vozidel v prostoru motorové části vozů.

Zlínští hasiči vyjížděli ke dvěma požárům vozidel. Jedno zapálila suchá tráva

Hasiči k likvidaci požáru použili jeden vysokotlaký proud vody a druhý proud s použitím pěnidla. Na místo během krátké chvíle přijel i vyšetřovatel a policisté, kteří zjišťují příčinu požáru.

Škoda byla na vozidlech předběžně vyčíslena na dva a půl miliónu korun. Všechny tři události se obešly bez zranění.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Zlínského kraje)