Víkend na Příbramsku: Tři vážné nehody, nemálo zraněných osob

[ title]
Zraněny i děti

První vážná dopravní nehoda byla ohlášena v sobotu v katastru obce Milín.  V místní části Buk se na křižovatce se strakonickou silnicí č. 4 srazila dvě osobní vozidla. Jedno z aut skončilo po střetu v poli převrácené na střechu několik desítek metrů od druhého automobilu. V době příjezdu hasičů už byly zraněné osoby mimo vozidla. Hasiči pomohli pomocí páteřní desky s transportem zraněné osoby do sanitky.

Druhá vážná nehoda se stala v katastru obce Horčápsko.Na silnici za obcí Chrást směrem do Březnice narazilo osobní vozidlo ve vysoké rychlosti do stromu a uvnitř zůstaly dvě zaklíněné osoby. Hasiči vyprošťovali osoby z havarovaného vozidla. Vzhledem k charakteru poranění si lékař ze záchranky vyžádal dva vrtulníky a po stabilizaci zdravotního stavu pak byly obě osoby letecky transportovány do nemocnic.


Ttřetí a nejzávažnější dopravní nehoda se stala na křižovatce poblíž milínského motorestu - střetla se tři vozidla, dvě osobní a dodávka. Na místě se nacházelo osm zraněných osob včetně dětí a většinu z nich bylo potřeba vyprostit.Těžká zranění lékaři klasifikovali u pěti lidí, přivolali na místo celkem tři posádky letecké záchranné služby.

Hasiči na Opavsku zasahovali u nehody čtyř aut s pěti zraněnými

Hasiči zajistili místo nehody, na místo byl vyslán také člen posttraumatického týmu, který poskytl první psychickou pomoc účastníkům nehody.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)