Víkend na Příbramsku. Požár zničil truhlárnu, napáchal škodu za čtyři miliony

[ title]
Hrozilo zranění hasičů

HZS Středočeského kraje dostalo o víkendu informaci o větším požáru v truhlářské firmě v Krásné Hoře nad Vltavou na Příbramsku. Vzhledem k tomu, že šlo o objekt dřevovýroby s uskladněným materiálem, barvami a ředidly, byl ihned vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Hasiči v dýchací technice nasadili na zdolání plamenů téměř deset vodních proudů. Zásah však byl poměrně komplikovaný, protože celý areál byl tvořen několika na sebe navazujícími trakty o celkovém půdorysu 15 x 40 metrů.

Navíc se v nich začaly bortit stropy a hrozilo velké nebezpečí zranění hasičů. Jednotky se zároveň soustředily i na uchránění nezasažených sousedních objektů, které byly v těsné blízkosti truhlárny.

V Nejdku vyhořela truhlárna, předběžná škoda je pět milionů korun (VIDEO)

Na místě se sešel vyšetřovatel požárů s policejním kynologem, který přivezl psa vycvičeného na vyhledávání urychlovačů hoření. Požárem, který se obešel bez zranění osob, vznikla škoda asi za tři miliony korun na stavební části, další milion přibyl na zničeném strojním vybavení provozovny.

Uchránit se hasičům podařilo majetek za jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, neboť možných verzí je zatím několik.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)