Víkend na Pardubicku: Bezmála dvě desítky dopravních nehod

V hlavní roli motorkáři

Uplynulý víkend byl mimořádně ve znamení hlavně dopravních nehod, kterých hasiči na Pardubicku napočítali 18. Krásné počasí vylákalo i motocyklisty. Hasiči zasahovali hned u 5 nehod, u nichž byl účastníkem právě motocyklista.

Například v sobotu 7. května v dopoledních hodinách u obce Orel na Chrudimsku došlo ke střetu osobního vozidla s motocyklistou. Doprava na obchvatu Slatiňan tak byla určitě omezena v době odstraňování následků této těžké nehody. Hasiči museli z osobního vozidla vyprostit zaklíněného a zraněného řidiče. Spolujezdec s dvěma dětmi se z auta dostali sami. Zraněný motocyklista byl přepraven vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice.Sobota ale tímto nekončila. Na silnici z Kostelce u Heřmanova Městce směrem na Prachovice zasahovaly jednotky požární ochrany u nehody motocyklisty. Na místě byly zraněny dvě osoby. Jedna byla transportována do nemocnice vrtulníkem letecké zdravotnické služby a druhá byla převezena do nemocnice sanitním vozem.

Motorkáři o sobě dávají zase vědět. Jeden už nedojel

Bohužel i v neděli 8. května hasiči mířili k nehodám motocyklistů. V Opatovicích nad Labem na silnici I/37 Pardubice-Hradec Králové zasahovali u nehody motocyklisty. Tady měl motocyklista vyváznout téměř bez zranění.

Naopak zranění utrpěl motocyklista, který havaroval v Běstvině, části obce Rostejn, na Chrudimsku. Hasiči ze stanice Seč zajistili standardně místo nehody. Zraněný motocyklista byl v péči zdravotníků. V Nedvězí zasahovaly v podvečer dvě jednotky hasičů – profesionální z Poličky a dobrovolná z Bystrého u nehody motocyklisty. Zraněný muž byl předán do péče zdravotníků.

(pšt, hasicskelisty.cz, zddroj a foto: HZS Pardubického kraje)