Větru se v Česku zase moc líbilo. Hasičům jeho řádění už moc ne

[ title]
Polámané stromy, utržené střechy

Přesně tak, jak předpovídala výstraha, přehnal se přes území jihočeského kraje v úterý 23. dubna silný vítr. Jeho sílu jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči poznali ihned po půlnoci, kdy začali vyjíždět k popadaným stromům.

Zásahy hasičům nepříbývaly nijak dramaticky, jak tomu bývá například při velkých orkánech. Přesto je jejich počet napočítán v desítkách.

Od půlnoci do dopoledních hodin vítr zaměstnal hasiče pouze na třech územních odborech, a to na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Táborsku. Teprve v odpoledních a pak navečerních hodinách lámal vítr stromy i v dalších okresech.Celkem včerejšek čítá téměř 90 tzv. vícečetných událostí. Hasiči především odklízeli stromy popadané na silnice a železnice. V několika případech pak upevňovali uvolněné plechy na střechách, jako například na základní škole v obci Novosedly nad Nežárkou nebo na mateřské školce v Růžové ulici v Jindřichově Hradci.

Na Zlínsku zase dost fičelo. Hasiči proto makali v celém kraji

Od půlnoci k 22. hodině jsou počty zásahů na jednotlivých územních odborech následující: Českobudějovicko - 26, Českokrumlovsko - 0, Jindřichohradecko - 25, Písecko - 4, Prachaticko - 4, Strakonicko - 5 a Táborsko - 22.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)