Ve Středních Čechách padali lidé do hloubky. Jeden člověk zemřel

[ title]
V hlavní roli hasiči-lezci

Středočeští hasiči vyjeli ke třem téměř totožným událostem. Společným jmenovatelem byl pád osoby do hloubky, ze které ji museli hasiči vytáhnout.

První z trojice měla problém v Kostelci nad Černými lesy v okrese Praha-východ. Zde došlo k pádu osoby do 10 metrů hluboké studny. K její záchraně používaly jednotky lezeckou techniku. Za necelých dvacet minut od se podařilo osobu ze studny vytáhnout. Přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby však konstatoval exitus.O dvě hodiny později vyjeli mělničtí profesionální hasiči k obdobné události. Při výkopových pracích došlo k pádu osoby do čtyřmetrové šachty v Bezručově ulici v Mělníku. Hasiči-lezci zraněného vytáhli za pomoci lezecké techniky a transportní vany a předali do péče zdravotnické záchranné službě, která ji transportovala do nemocnice.

Víkend ve skalách: Tři zásahy při záchraně zraněných osob

K poslednímu výjezdu tohoto druhu mířila kladenská profesionální jednotka do ulice Milady Horákové v Kladně. I zde došlo k pádu osoby, ale do výtahové šachty, která byla asi sedm metrů hluboká. Ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou hasiči osobu vytáhli. Ta byla následně transportována letecky do jedné z pražských nemocnic.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)