V Hrušové došlo ke střetu osobního vozu s osobním vlakem

K nehodě na železnici vyjížděli hasiči ve čtvrtek 23. května v dopoledních hodinách. Na železniční přejezdu v Hrušové došlo ke střetu osobního vozu s osobním vlakem.

Na místě bylo nutné z havarovaného vozu vyprostit zaklíněnou osobu. Ve vlaku cestovalo pět osob, kterým hasiči pomohli s evakuací. Osoby neutrpěly zranění. Provoz na trati byl zastaven. Dále hasiči odpojili akumulátor u auta tak, aby nedošlo k požáru a zamezili úniku provozních náplní. Jelikož poškozené vozidlo je zhruba 50 m od přejezdu v kolejišti, na místo je  přivolán jeřáb, kterým bude havarované auto vyproštěno z kolejiště a umístěno na vozidlo odtahové služby. Zranění utrpěla jedna osoba, která byla předána do péče zdravotníkům.

Na místě zasahovaly jednotky: profesionální ze Svitav a Vysokého Mýta, jednotka Správy železnic Česká Třebová a dobrovolná z Cerekvice nad Loučnou.

Informovala Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje.


(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs pk)

Motocyklista najel do diváků

16.6.2024 10:09:07

V sobotu 15.6. krátce před polednem došlo na silničních motocyklových závodech, které se konaly na uzavřeném okruhu v Jičíně, k havárii jednoho ze závodníků. Dle prvotních informací 63letý řidič m...