U Žlutic hořely tři hektary lesního porostu, zpomalily i jízdu vlaků

[ title]
Vrtulník nutností

Hasiči zasahovali u požáru lesního porostu nedaleko Žlutic. Na místě probíhala těžba dřeva, požár zasáhl prostor po těžbě, hořely zbytky dřeva, oheň se vlivem větru šířil i na stromy kolem místa těžby.

Velitel zásahu rovnou požádal i o letecké hašení. Plamenné hoření zasáhlo plochu zhruba tří hektarů, navíc v nepřístupném terénu. Na místě požáru museli hasiči natáhnout velké množství hadic, teprve se zahájením hašení z vrtulníku začali hasiči dostávat požár pod kontrolu.V blízkosti požáru je železniční trať, hasiči tak informovali dispečera Českých drah o zakouření tratě, požádali také o sdělení časů, kdy místem požáru budou projíždět vlaky. Během hasebních prací České dráhy snížily v místě události rychlost projíždějících vlaků.

Dělníci v silném větru pálili klestí, pak hořel i mladý lesní porost (VIDEO)

Hašení probíhalo až do večerních hodin. Podle majitele nevznikla při požáru škoda, vyšetřovatel požárů určil jako příčinu nedbalost. V průběhu zásahu kvůli náročnosti likvidace a kvůli nasazení velkého počtu jednotek včetně mezikrajské výpomoci byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)