U obce Milavče se srazily dva vlaky. Tři lidé srážku nepřežili (VIDEO)

Komplikované vyproštění oběti srážky

Ve středu 4. srpna 2021 po osmé hodině ráno vyjely profesionální i dobrovolné jednotky ke střetu dvou vlaků u obce Milavče. Jednalo se o soupravu RegioShark a mezinárodní spoj Západní expres jedoucí ze Spolkové republiky Německo.

Hasiči místo události rozdělili na dva úseky a postupně z vlaků evakuovali a zachránili zhruba 50 osob, 8 z nich bylo zraněno těžce, 6 středně těžce a dalších 26 ošetřila ZZS s lehčími zraněními a 3 osoby srážku nepřežily.Tělo jedné z obětí nehody jsme museli komplikovaně vyprostit z lokomotivy expresu za použití veškeré dostupné vyprošťovací techniky. Aktivováni byli i členové posttraumatického intervenčního týmu, kteří působili nejen na místě zásahu, ale také v nemocničních zařízeních, do nichž byli zranění převezeni.

Železniční neštěstí u Světce. Po srážce dvou vlaků zemřel strojvedoucí

Celkem zasahovalo 15 jednotek hasičů s 38 kusy mobilní požární techniky. HZS Plzeňského kraje zřídil informační linku pro osoby postižené touto mimořádnou událostí. Tato linka zaznamenala cca 70 hovorů od jednotlivců, zastupitelských úřadů, nemocničních zařízení a krajského úřadu Plzeňského kraje.

Naprosto příkladná byla spolupráce s vedením obce Milavče, které zajistilo v místním kulturním domě zázemí pro zasahující složky i lehce zraněné a nezraněné cestující včetně obstarání nápojů a občerstvení.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Plzeňského kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...