Trám v komíně, oheň na střeše. Náročný zásah hasičů v obci Střeň (VIDEO)

[ title]
Nájemníci se včas uchýlili do bezpečí

Postupnou pomoc sedmi jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů si vyžádal včerejší požár střechy rodinného domku a přístavby se skladovaným senem v půdním prostoru.  

Jednalo se o náročný zásah v hustě zakouřených půdních prostorech přístaveb a také části střechy přímo na rodinném domě. Odtud se plameny velmi rychle rozšířily dřevěnou konstrukcí, padající žhavé uhlíky pak na větší ploše 20x8 metrů, tedy zhruba třetiny plochy hospodářského stavení.



Zásah jednotky rozdělily na tři hasební úseky. Z důvodů celkového dohašení skrytých ohnisek hasiči nejprve strhli střešní krytinu, kritická místa vyhořelých trámů poté celkově pomocí motorové pily odstranili. Z půdního prostoru poté vyházeli skladované seno na volnou plochu a provedli dohašení.

Trám v komíně je časovaná bomba. Hořel a zapálil i střechu

Co stojí za příčinou vzniku požáru je v šetření, s největší pravděpodobností se bude jednat o zahoření trámu přizděného do  komínového tělesa. Majitel doposud výši škody neupřesnil.

Vše se obešlo bez zranění, obyvatelé z domu se včas dostali do bezpečí. Hasičům se také včasným zásahem podařilo zabránit v rozšíření a přilehlý rodinný dům i okolní další hospodářská stavení.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)