Tragický požár neobydleného bytového domu v Kvítkovicích u Otrokovic

Ve večerních sobotních hodinách zasahovalo u požáru v bytovém domě na tř. Osvobození v Otrokovicích šest jednotek hasičů.

Hlášení o požáru bytového domu nedaleko nákupního centra Kaufland hasiči přijali v 16:47 hodin. Oznamovatel uvedl, že se jedná o squat a uvnitř jsou lidé. Požární poplach byl vyhlášen jednotce HZS Zlínského kraje požární stanice Otrokovice a jednotkám SDH města Otrokovice a obce Kvítkovice. Následně byly k požáru vyslány jednotky HZS Zlínského kraje Zlín a Uherské Hradiště a jednotka SDH města Napajedla.

V době příjezdu hasičů hořelo ve 2. nadzemním podlaží domu. V dýchacích přístrojích hasiči z hořícího domu evakuovali dvě osoby, které předali do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. V patře  pak nalezli třetí osobu v bezvědomí. Vynesli ji ven. Zdravotníkům hasiči pomáhali s resuscitací. Lékař po několika minutách konstatoval úmrtí osoby.

Na místo požáru se dostavil řídící důstojník HZS pro územní odbor Zlín a řídící důstojník HZS Zlínského kraje.

Byl dokončen průzkum domu. Další osoby zde nebyly nalezeny. Provedli jsme dohašení objektu a nucené odvětrání. Při hašení byla využita i výšková technika.

Na místě byly vyšetřovatelem hasičů a Policií České republiky provedeny prvotní úkony při ohledání. Zjišťování příčiny vzniku požáru a výše škody bude prováděno v neděli 4. 12. 2022 v dopoledních hodinách.

Informoval  nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs zk)