Tragická sobota v Praze. Hořelo v hotelu, zemřeli čtyři lidé, devět zraněných

[ title]
Oheň zdolávalo 17 profesionálních jednotek

Včera večer  vyjely jednotky pražských profesionálních hasičů k nahlášenému požáru klimatizace v přízemí pětipatrového hotelu v ulici Náplavní v Praze.

Celý objekt byl silně zakouřen, bylo nutné klienty hotelu evakuovat a z důvodu členitého prostoru uvnitř objektu hrozilo nebezpečí ztráty orientace.

Hasiči zasahovali ve dvou bojových úsecích. Krajské operační a informační středisko na místo postupně vyslalo celkem 17 profesionálních jednotek. Zbylé pražské dobrovolné jednotky byly povolány k záloze na vlastních stanicích k pokrytí území hl.m. Prahy.

Postupně byl na místě zásahu vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Na místo se dostavil krajský ředitel HZS hl. m. Prahy, brig. gen. Roman Hlinovský, primátorka Adrina Krnáčová a radní pro Bezpečnost Libor Hadrava. Hasiči během zásahu zachránili pomocí vyváděcích masek celkem 34 osob vnitřkem budovy i pomocí výškové techniky.

Při požáru hotelového pokoje na pražském Žižkově bylo zachráněno 13 osob (VIDEO)

Devět osob bylo zraněných, z toho 2 profesionální hasiči, kteří byli zraněni lehce. Dvěma osobám již záchranáři nemohli pomoci, zemřely ještě v sobotu. Dnes v nemocnici zemřely další dva lidé.

Již během zásahu byli na místě vyšetřovatelé příčin požáru.

V průběhu dnešního dopoledne proběhne došetření případu, na místě budou vyšetřovací týmy hasičů a policistů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Praha)