Tragická dopravní nehoda u obce Jankovice na Kroměřížsku

Tragická dopravní nehoda uzavřela v pondělí dopoledne silnici u obce Jankovice na Kroměřížsku. Okolo deváté hodiny ranní se zde střetl nákladní automobil, vezoucí kamení, s osobním vozidlem. Obě auta sjela přes svodidla z kopce mimo cestu a skončila na poli. Na místě nehody se sjely čtyři jednotky hasičů. Ty pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostily zraněného řidiče osobáku. Ten však utrpěl při střetu zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Řidič nákladního vozidla taktéž utrpěl zranění. Hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc a poté jej transportovali do sanitního vozu.

U vozidel hasiči provedli protipožární opatření a odpojení autobaterie. Taktéž u automobilů došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zachytávali.

Na místě proběhlo vyšetřování okolností a příčiny nehody Policií ČR. Hasiči pomáhali s vytažením nákladního a osobního auta zpět na cestu, což nebude jednoduché vzhledem k místu události. Na závěr hasiči uklidili komunikaci a přilehlé okolí, a to ve spolupráci s pracovníky správy a údržby silnic, neboť na mnoha desítkách metrech nejen silnice se nachází kamení a části vozidel.

Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice mezi obcemi Jankovice a Hlinsko pod Hostýnem.

Zasahující jednotky: HS Holešov, HS Bystřice pod Hostýnem, CHS Zlín, JSDHO Holešov.

Informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS  Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs zk)