Tragédie v Koryčanech. Výbuch plynu usmrtil dva dobrovolné hasiče

Exploze zabila i jednu civilní osobu

Včera zasahovali hasiči u narušení plynového potrubí v rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku. Na místo dorazila místní dobrovolná jednotka hasičů a profesionální hasiči z Morkovic-Slížan a Kroměříže.

V době příjezdu dobrovolné jednotky došlo k výbuchu, při kterém byli zraněni 4 hasiči a 2 civilní osoby. Dva z dobrovolných hasičů utrpěli vážná zranění, kterým i přes veškerou snahu zasahujících kolegů podlehli.Na místo byly okamžitě vyslány další jednotky dobrovolných a profesionálních hasičů z blízkého okolí, které ihned zahájily odklízení sutin rodinného domu, protože bylo nahlášeno, že se jeden ze zasahujících hasičů nachází pod troskami budovy.

Smutek pražských hasičů. Jejich kolega a kamarád svým zraněním podlehl

Velitel zásahu si na místo povolal psy vycvičené pro vyhledávání v sutinách, dále ostravské kolegy zařazené do USAR týmu, speciální techniku z Jihomoravského kraje a kolegy ze Záchranného útvaru HZS ČR se speciální těžkou technikou.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...