Tragédie na dálnici D1. Dva mrtví, jeden zraněný

Nehoda uzavřela dálnici u Strančic

V úterý 17. května krátce po desáté hodině spěchali hasiči k dopravní nehodě nákladního automobilu a tří osobních automobilů na 14,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno poblíž obce Strančice.

Všechny jednotky se cestou k zásahu musely proplést utvořenými kolonami, přičemž na některých místech se řidičům nepodařilo zachovat záchranářskou uličku. Po příjezdu k nehodě hasiči upřesnili, že jde o dopravní nehodu kamionu, který prorazil středová svodidla a v protisměru se čelně střetl se třemi osobními automobily, v nichž zůstaly zaklíněny zraněné osoby.Celkově, i s řidičem kamionu, byly na místě tři zraněné osoby. Celý zásah byl hned od počátku komplikován masivním únikem pohonných látek z kamionu.

Hromadná dopravní nehoda uzavřela dálnici D5 u Žebráku

Prvořadou snahou hasičů byla záchrana všech zraněných, ale lékař hned po příjezdu u dvou osob konstatoval smrt. Proto se veškerá činnost hasičů zacílila na záchranu zbývajících osob. Ti byli za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení z vozidel vyproštěni a předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahoval i vrtulník, který jednoho ze zraněných letecky transportoval do nemocnice. Zbývající byli převezeni pozemní cestou sanitkami.

Nehoda zablokovala všechny jízdní pruhy směrem na Brno a náklad z kamionu zablokoval i jeden jízdní pruh směrem na Prahu. Odklízení následků po dopravní nehodě si vyžádalo několik hodin a dálnice směrem na Brno byla částečně zprůjezdněna krátce před druhou hodinou odpoledne.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)

Srážka osobního vlaku s kamionem.

25.6.2022 10:00:00

Dne 23. 6. 2022 v 15:41 byla ohlášena dopravní nehoda osobního vlaku s kamionem, ke které došlo na železničním přejezdu v Sukově ulici ve Šluknově. Na místo vyjely jednotky ze stanice Šluknov, J...