To by jeden nevěřil. Muž vyspával na vysokém mostním oblouku ve Štěchovicích

[ title]
Spáče vzbudila až záchranná akce

Včera vyjeli hasiči k záchraně osoby, která ležela na jednom z oblouků štěchovického mostu Dr. Edvarda Beneše v okrese Praze-západ.  

Po příjezdu na místo se potvrdilo, že na mostním oblouku ve výšce přibližně dvanáct metrů nad vozovkou a dvacet metrů od hladiny Vltavy leží osoba, která se nehýbe.

Pro její bezpečné zajištění a sundání rozhodl velitel zásahu o povolání výškové techniky. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela na místo jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Radotín se žebříkem Iveco Magirus AZ 30 opatřeným košem.

Pomocí koše se lezci z Řevnic dostali až na vrchol jen něco málo přes metr a půl širokého oblouku ke spícímu muži, kterého nejdříve zajistili a poté probudili.

Jednomu by se tajil dech. Opilec zdolal radniční věž. V noci a po fasádě

Následně ho přendali do koše a bezpečně snesli do bezpečí na pevnou zem. Vlastní záchrannou akci, která trvala asi deset minut, zabezpečovala ze člunu na vodě štěchovická dobrovolná jednotka.

Muž byl bez zjevného zranění předán Policii ČR, aby podal vysvětlení ke svému podivnému a hlavně velice riskantnímu jednání na mostě, který je od roku 1965 pro svoji architektonickou hodnotu národní kulturní památkou.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)