Srážka osobáku s náklaďákem u Votic. Jeden z řidičů nepřežil (VIDEO)

[ title]
Z nádrží kamionu unikala nafta

První březnové pondělí odpoledne zasahovali hasiči u dopravní nehody s následným požárem na silnici I/3 u chatové oblasti Amerika nedaleko Votic na Benešovsku.

Po nehodě začala kabina kamionu hořet a v osobním autě zůstala zaklíněna jedna osoba. Nákladní automobil, který vezl železné profily byl požárem zcela zasažen. Navíc docházelo z jeho nádrží, ve kterých bylo podle řidiče asi 1200 litrů nafty, k masivnímu úniku pohonných hmot do kanálu a blízkého potoka.Hasiči oheň zlikvidovali vysokotlakým a dalším vodním proudem, poté se zaměřili na zachytávání unikajících provozních náplní sorbentem a sorpčními hady. Zároveň se jednotky pokusily vytvořit provizorní záchytný lapol vykopáním jámy.

Havířovští hasiči vyprošťovali řidiče z auta a pomáhali ho oživovat

Dobrovolná jednotka Votice byla vyslána k blízkému potoku, aby zde položila sorpční hady a zamezila dalšímu šíření ropných látek vodotečí. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky České inspekce životního prostředí a také pohotovostní četu Správy a údržby silnic.

Po zadokumentování nehody kriminální a dopravní policií hasiči vyprostili tělo z osobního automobilu a předali jej pohřební službě. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 2 500 000 korun, příčinou vzniku požáru byla dopravní nehoda. Silnice I/3 byla po celou dobu zásahu uzavřena.


(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)