Sražený policista a drama na dálnici D1. Hořela i čtyři auta, jeden mrtvý

[ title]
Dálnice uzavřená v obou směrech

Hasiči vyjeli k hromadné nehodě na dálnici D1 v prostoru křižovatky Psáře na 49. kilometru ve směru do Brna. Jednalo se o nehodu cisterny, která se převrátila přes oba jízdní pruhy, a pěti osobních vozidel.

Cisterna převážela palmový olej a po kolizi začala hořet, požár následně zasáhl i čtyři havarovaná auta. V jednom z nich byla nalezena osoba bez známek života.

Zdravotnická záchranná služba na místě ošetřila dalších devět lidí, z nichž někteří byli převezeni do nemocnice. Přivolána byla i letecká záchranná služba, která transportovala policistu sraženého osobním vozem při regulaci dopravy.Požár se podařilo půl hodiny po oznámení události lokalizovat a za další půlhodinu zlikvidovat. V další fázi zásahu se jednotky soustředily na zastavení úniku přepravované látky z cisterny.

Ráno na dálnici D1. Kamion převážející osobní auta v plamenech

Vzhledem k částečnému úniku do kanalizace byl na místo povolán i zástupce odboru životního prostředí z Vlašimi. Na nezbytně nutnou dobu byl provoz na dálnici mezi křižovatkami na 34. a 56. kilometru zastaven v obou směrech.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)