Sobotní dopoledne se pro hasiče neslo ve znamení lesních požárů


Petrovice - Požár, Lesní – 16.9. 9:52
K nahlášenému požáru pařezu vyjeli tři jednotky hasičů do obce Týniště nad Orlicí, část obce Petrovice. Duchapřítomný oznamovatel požár nejprve prolil vodou, poté na hasiče počkal u lesní cesty, aby je bezproblémově zavedl na místo události. Požár hasiči uhasili dostatečným množstvím vody.  

Zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotky dobrovolných hasičů Třebechovice pod Orebem a Týniště nad Orlicí

Kocbeře – Požár, Lesní – 16.9. 10:19

Požár hrabanky v rozsahu cca 4x5m byl nahlášen v obci Kocběře. Ohnisko se nacházelo v členitém terénu a bylo potřeba natáhnout 150m vedení hadic. Požár jsme uhasili dostatečným množstvím vody.  Na místo události se dostavil lesní hospodář, kterému hasiči předali místo k dohlídce.

Zasahovali profesionální hasiči z Dvora králové nad Labem a jednotky dobrovolných hasičů Hajnice a ŽirečTěchlovice – Požár, Lesní – 16.9. 10:37

Další požár hrabanky byl nahlášen v obci Těchlovice. Jednalo se o požár nedohašeného ohniště cca 1,5m x 1,5m. Místo hasiči prolili dostatečným množstvím vody, rozhrabali a zkontrolovali termokamerou.

Zasahovali profesionální hasiči Hradec Králové – Pražská a jednotka dobrovolných hasičů Nechanice.

Informovala Mgr.Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje.
(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs khk)