Sněhová nadílka potrápila na Tři krále řidiče

[ title]

Sněhová peřina potěšila děti, ale dala trochu zabrat řidičům. Na řadě míst našeho kraje byl nutný zásah hasičů. Na Tři krále hasiči za uplynulých 20 hodin vyjížděli celkem k 7 nehodám. Zasahovali  například u nehody osobního vozu v Přibylově u Skutče. Jednalo se o náraz osobního auta do sloupu. Po nehodě byly do péče zdravotnické záchranné služby předány dvě osoby.

Hasiči na obchvatu v Holicích zasahovali u střetu dvou automobilů. Tady bylo nutné zajistit vozidla proti vzniku požáru a zamezit úniku provozních náplní. Naštěstí při nehodě nedošlo k žádnému vážnému zranění. Na kruhovém objezdu u chrudimského nákupního centra se odpoledne střetl kamion s osobním autem a my jsme odklízeli následky. I tady se kolize obešla bez vážného zranění.

Holice
D 11
Krouna
Chrudim-Skuteč


Ve Zderazi hasiči vyprostili auto, které skončilo jízdu ve svahu. Pomocí navijáků byl automobil vyproštěn.

Hasiči také zasahovali na dálnici D11 na 74. kilometru, kde havaroval osobní automobil. Ze zdemolovaného vozu museli vyprostit dítě, které zůstalo uvězněno ve voze. Zdravotnická záchranná služba do nemocnice převezla celkem tři zraněné osoby. U této nehody zasahovaly tři jednotky hasičů – dvě ze sousedního Královéhradeckého kraje a jedna z Přelouče. V Krouně, na silnici I/34, skončil v podvečer v příkopu automobil. Posádka vozu byla při příjezdu hasičů již mimo vozidlo. Automobil byl vyproštěn pomocí jeřábu.

Během dnešního dne hasiči také ecidovali několik zásahů na zlomené větve, které nevydržely nápor mokrého sněhu a spadly na komunikace, které zatarasily.

(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs Pardubickéhokraje)