Silné bouřky na Jižní Moravě. Výjezdy hasičů každou minutu

[ title]
Nejvíc událostí v obci Dolní Bojanovice na Hodonínsku

Včerejší odpolední bouřky, které prošly Jihomoravským krajem se výrazně zapsaly do statistik hasičů. Během odpoledne evidovali přes 240 výjezdů.

První události zaznamenali po 14. hodině, nicméně ten největší nápor na operační středisko přišel až po 17. hodině, kdy bylo nutné vysílat do terénu jednotky každou minutu.  

Nejvíc událostí mimo Brno evidujeme v obci Dolní Bojanovice na Hodonínsku (v uvedeném období 43 událostí), kde hasiči čerpají vodu ze zatopených sklepů, garáží a domů.  Na Znojemsku spadl strom do kolejiště a hasiči z vlaku evakuovali 8 osob. Událost se obešla bez zranění. V Drnovicích na Vyškovsku se opět museli vypořádat s nánosem bahna a množstvím vody, které vniklo i do rodinných domů.  

Bouřkami skrápěné Česko. Hasiči v jednom kole

V několika případech odstraňovali hasiči popadané stromy ze zaparkovaných vozidel. Ve Vyškově spadl z obchodního domu reklamní banner na osobní vůz. Jeden člověk se lehce zranil, ošetření záchrannou službou však nepožadoval.   

V Rozseči nad Kunštátem zasahovali hasiči v domě po úderu blesku. Na nemovitosti byla poškozena střešní krytina, trám, fasáda a elektrospotřebiče.  

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS JMK)