S klepáním na dveře se neobtěžoval. Náklaďák do domu rovnou naboural

[ title]
Cestou ještě "sestřelil" dvě auta

Včera odpoledne vyjeli hasiči k havárii nákladního automobilu, který na náměstí T. G. Masaryka v Sedlčanech na Příbramsku narazil do domu.  

Vzhledem k informacím o zaklínění řidiče v kabině vozu byla povolána i zdravotnická záchranná služba a policie. Velký sklápěcí nákladní automobil naložený drtí nejprve při průjezdu Havlíčkovou ulicí poškodil fasádu jednoho domu a naboural dva osobní vozy.

Poté prorazil zeď ve výklenku u vchodu na zahradu přilehlé restaurace, na které se až zastavil.Vážně zraněného řidiče předali hasiči po vyproštění do péče posádce záchranářům, která na místo povolala vrtulník kvůli rychlejšímu transportu pacienta do nemocnice.Vzhledem nedostatku místa v centru města pro přistání vrtulníku usedl pilot se svým strojem na fotbalovém hřišti, kam byl řidič po prvotním ošetření přepraven sanitkou.

Jednal v šoku nebo kvůli alkoholu? Řidič naboural do domu a z místa utekl

K události byl povolán starosta, který bude spolu se statikem a majitelem nemovitosti konzultovat, zda je narušená konstrukce domu a jaký bude další postup. Příčiny nehody vyšetřuje dopravní policie s kriminalisty.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeskéoho kraje)