Při požáru hospodářského objektu v Rožnově pod Radhoštěm zasahovalo šest jednotek

Zásah u požáru pro hasiče nekončí uhašením plamenů, ale jednou z důležitých činností po uhašení je dohlídka nad požářištěm. Ta se může v případě většího rozsahu protáhnout na mnoho hodin nebo i dní. Až večer proto skončil pro dobrovolné hasiče zásah u požáru částečně obydleného hospodářského objektu, ke kterému došlo v pondělí odpoledne v Tylovicích, místní části Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku.

Krátce po ohlášení požáru a výjezdu prvních jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a na místo tak vyjel i územní řídící důstojník. Po příjezdu hasiči zjistili, že uvnitř objektu hoří uskladněné dřevo na topení. Na místě byl uživatel objektu, který se nadýchal kouře a byl odvezen k ošetření do nemocnice. Kouře se nadýchali také dva obyvatelé sousedního objektu, které na místě ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby.

Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu. Část dřeva vynosili na dohašení ven a v objektu dohašovali skrytá ohniska.


Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který svou práci neměl vůbec lehkou, protože uživatele objektu nebylo možno na místě vyslechnout. Příčina vzniku požáru tak zůstává v šetření. Předběžně stanovená škoda přesáhne 50 tisíc korun.

Zasahující jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDHO Horní Bečva, JSDHO Hutisko - Solanec, JSDHO Rožnov pod Radhoštěm, JSDHO Tylovice, JSDHO Vigantice.

Informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs zk)

Požár sběrného dvora v Přelouči

29.2.2024 10:00:00

Operační středisko přijalo oznámení o požáru ve sběrném dvoře v Přelouči krátce před půl šestou dne 27. 2. 2024. Na místo ihned vyrazila místní profesionální jednotka z Přelouče, která po příjezdu...