Při požáru domu v obci Hůrka zemřela jedna osoba

Do Nové Vsi, části obce Hůrka operační důstojníci vyslali profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné a svolali jednotky SDH obcí Nová Ves, Ledenice a Borovany. Jako posilová jednotka k požáru byly následně vyslány také osádky vozů ze stanice České Budějovice. Vyjelo celkem 6 cisteren, dopravní automobil a automobilový žebřík. Takovéto množství vyslané techniky rozhodli operační důstojníci i vzhledem k sjízdnosti/nesjízdnosti komunikací.

Událost byla původně ohlášena jako požár kotelny domu. Když hasiči na místo přijeli, hořel jednopatrový rodinný dům o půdorysu přibližně 12 x 6 metrů v plném rozsahu. Zároveň se propadla střecha a strop domu. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Vytvořili dopravní vedení, natáhli tři "C" proudy a jeden proud vysokotlaký. Hasební vodu čerpali z blízkého rybníčku, kde nasadili tři plovoucí čerpadla.Vzhledem k nestabilitě objektu zásah probíhal zvnějšku, žádný z hasičů nevstupoval dovnitř.
V domě byla nalezena osoba, u které lékař ZZS konstatoval smrt. Další osobu zdravotníci ZZS odvezli do nemocnice.

Požár je tuto chvíli lokalizován, tedy pod kontrolou zasahujících jednotek. V následujících hodinách bude probíhat dohašování a vyklízení objektu. Výše vzniklé škody zničeného objektu a příčina vzniku požáru bude známa až po úplné likvidaci požáru.


Informovala Vendula Matějů, tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs jck)