Při nehodě na železničním přejezdu na Jičínsku zemřel jeden člověk

K ohlášenému střetu osobního vozidla s vlakem na železničním přejezdu v k.ú. obce Chomutice, část Obora vyjížděli v pondělí krátce po 14. hodině profesionální hasiči ze stanic Hořice a Jičín a JSDH Hořice.

V autě cestovala dvoučlenná posádka. Při příjezdu jednotek na místo události byla jedna osoba mimo vozidlo – hasiči jí poskytli první pomoc, ale i přes všechnu další péči záchranářů na místě zemřela. Druhý pasažér zůstal zaklíněný v autě na straně, která byla stlačena nárazníky vlaku. Zatímco hasiči osobu pomocí hydraulického zařízení vyprošťovali, měla pacienta v péči už i zdravotnická záchranná služba. Ta ho po vyproštění transportovala vrtulníkem LZS do nemocnice.

Jednotky dále zajišťovaly místo zásahu. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn, třinácti cestujícím a vlakovému personálu jsme pomohli vystoupit, dopravce pro ně zařídil náhradní autobusovou dopravu. Místo zásahu si poté převzaly jednotky Správy železnic, jednotky HZS a JSDH se vracely nazákladny.

Informovala Martina Götzová, tisková mluvčí, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs khk)