Při nehodě autobusu na okraji obce Biskupice bylo několik zraněných

Ve čtvrtek pár minut před půl druhou odpolední byli vysláni profesionální hasiči z Luhačovic a Uherského Brodu k havárii autobusu, jedoucího od Kaňovic do Biskupic.

Hasiči po příjezdu zjistili, že autobus na okraji obce Biskupice sjel z cesty na chodník a narazil do zídky plotu u rodinného domu. V době nehody v autobusu jelo 12 cestujících a řidič. Jednu zraněnou ženu vynesli hasiči z vozidla na páteřní desce a předali ji do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Ostatní cestující vystoupili sami. Několika dalším bylo taktéž poskytnuto zdravotnické ošetření. Nakonec celkem čtyři lidé byli převezeni do nemocnice. Řidiče autobusu si do péče vzali hasiči, kteří mu poskytli první psychickou pomoc.

Po nárazu došlo u autobusu k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a  po silnici odtékající kapalinu zachytávali do sorpčního hadu. Dále na místě provedli protipožární opatření. Provoz byl na okraji obce omezen, hasiči zde tak usměrňovali dopravu.

Nyní dopravní policisté šetří příčinu a okolnosti nehody. Pro zbytek cestujících přijel náhradní autobus.

Informovala Lucie Javořáková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs zk)

Požár sběrného dvora v Přelouči

29.2.2024 10:00:00

Operační středisko přijalo oznámení o požáru ve sběrném dvoře v Přelouči krátce před půl šestou dne 27. 2. 2024. Na místo ihned vyrazila místní profesionální jednotka z Přelouče, která po příjezdu...