Při havárii osobního auta v Nové Pace řidič utrpěl těžká zranění, kterým v nemocnici podlehl

Krátce po 21. hodině 3.10. vyjížděli novopačtí profesionální a dobrovolní hasiči znovu, tentokrát k dopravní nehodě osobního vozidla na hlavní silnici č. 16 v ulici Pražská.

Automobil zůstal po nehodě značně poškozený, hasiči z něj vyprostili jednoho člověka, v péči ho měla posádka ZZS. Zraněná osoba byla transportována do nemocnice vrtulníkem letecké záchranné služby.

Komunikace musela být po dobu provádění záchranných a likvidačních prací a policejního vyšetřování uzavřena. Jednotky následně pomohly s naložením vozu na odtah a postaraly se o úklid vozovky. Zpět na základny se hasiči vraceli kolem půlnoci.

Jak informovala Policie ČR (por.Iva Kormošová) vyproštěná osoba zemřela po převozu do nemocnice:

Řidič v nemocnici podlehl zraněním.

V Nové Pace došlo včera 3.10. krátce po 21. hodině k havárii osobního vozidla značky Land Rover Discovery. Osmačtyřicetiletý řidič jedoucí po silnici I/16 od Kumburského Újezdu na Vrchovinu po projetí pravotočivé zatáčky na mokrém přímém úseku za křižovatkou s ulicí Na Cihlářce pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do svodidel. Pokračoval dál a před křižovatkou s ulicí Achátová vyjel opět vpravo mimo vozovku, kde narazil do svislé značky a do stromu. Vlivem střetu bylo auto odhozeno na levý bok zpět do pravého jízdního pruhu. Po vyproštění byl muž s vážným zraněním letecky transportován do nemocnice, kde po několika hodinách na následky zranění zemřel.

Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Policisté na autě odhadli škodu na 400 tisíc a na svodidlech, stromě a značce 15 tisíc korun.

Jelikož byla silnice zcela uzavřena, řidiči museli využívat objízdné trasy. Až o půlnoci byl provoz obnoven.

Všechny okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření jičínských policistů.
Informovala Martina Götzová, tisková mluvčí, HZS Královéhradeckého kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs khk)

V tunelu hořela tramvaj

8.12.2022 10:00:00

V Brně se během úterního dopoledne uskutečnilo cvičení složek IZS v novém tramvajovém tunelu. Cvičení simulovalo požár tramvajové soupravy po technické závadě uvnitř nového více jak 600 metrů dl...