Převrácený elektrobus na D1

Neděle, 5. února 2023 – Převrácený elektrobus hasiči zabezpečili proti vzniku požáru a likvidovali větší únik provozních kapalin

I přes náročnou sobotní noc a dopoledne spojené s odstraňováním následků velmi silného větru, muselo vyslat operační středisko dvě jednotky profesionálních hasičů na dopravní nehodu na dálnici D1 na 200 km směr Praha. V místě se totiž převrátil elektrobus, který byl převážen na odtahové službě. Z vozidla odtahové služby přitom unikalo větší množství provozních kapalin.

Hasičské jednotky provedly protipožární opatření vypnutím hlavního vypínače na elektrobusu a přípravou prostředků před vznikem požáru. U těchto typech zásahu na elektromobilitu je velmi důležité sledovat stav baterií, zda se nemění jejich stav a to jsme zajistili pomocí termokamery.

Uniklé provozní kapaliny na pozemní komunikaci z vozidla odtahové služby jsme likvidovali pomocí sorbentu. Hasiči pomáhali z důvodu požárního zabezpečení asistenční službě při převrácení elektrobusu. Celý zásah trval přes 4 hodiny.

Informoval Štěpán Komosný, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs jmk)