Převrácená cisterna a srážka osobáku s dodávkou. Pomoc bez hasičů se neobešla

[ title]
Z cisterny vyteklo hodně nafty

K dopravní nehodě dvou vozidel vyjížděli včera do katastru obce Roudnice na silnici č. 11 profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic.

V jednom z vozů zůstal jeden člověk zaklíněn, hasiči jej museli vyprostit pomocí vyprošťovacího zařízení. Osoba byla následně předána do péče zdravotnické záchranné služby. Po zajištění místa události jej předal velitel zásahu policistům.Uzavření komunikace č. 11 u Týniště nad Orlicí si vyžádala i dopravní nehoda dodávky a cisterny. Při nehodě byli dva lidé zraněni, dodávka zůstala stát se zdemolovanou přední částí vozu v silnici, cisterna s tahačem byla převrácená na bok.

Převrácená cisterna několik hodin blokovala provoz na D6

Z převráceného auta došlo k částečnému úniku pohonných hmot, jednotkám se následně podařilo nádrž utěsnit. Mimo nádrž se dostalo asi 100 litrů nafty, o této skutečnosti byli vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí. Hasiči zajišťovali místo události, zabezpečili havarovaná vozidla a pomohli s odstraněním následků.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)
Požár roubenky

Požár roubenky

27.2.2021 09:00:00

U požáru roubené chalupy ve Smržovce zasahovalo dnes po půl druhé odpoledne šest hasičských jednotek. Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok by...

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...