Požár způsobil škodu za tři miliony korun

Jako mimořádnou událost vedou hasiči HZS Pardubického kraje středeční požár střechy rodinného domu ve Vysokém Mýtě. Od 10,47 hod. vyjížděly postupně jednotky ze stanice Vysoké Mýto a Ústí nad Orlicí , hasiči z firmy Iveco Czech Republic a dobrovolné jednotky z Chocně, Vysokého Mýta a Zámrsku.

Po příjezdu na nahlášenou adresu byla střecha v přední části v plamenech, které postupně zasahovaly do zadní části krovu . V rodinném domě se nikdo nenacházel. Hasiči nasadili vysokotlak a proudem C eliminovali plamenné hoření. Po nasazení přetlakové ventilace byla provedena kontrola a dohašování skrytých ohnisek v podkroví. Pomocí výškové techniky bylo možné odstranění střešní krytiny a rozebrání krovů v místech požáru.

Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požárů HZS Pardubického kraje, který předběžně vyčíslil škodu na tři miliony korun. Příčina vzniku požáru je pravděpodobně technická závada na nabíječce mobilních telefonů. Po závěrečném průzkumu termokamerou bylo místo zásahu předáno  majiteli a po necelých 3 hodinách byl zásah ukončen. Během požáru nebyl nikdo zraněn.

Informovala Petra Zakopalová, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto?hzs PK)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...