Požár zničil střechu rodinného domu, žena s dítětem ohni unikla

[ title]
Škoda za milion korun  

Včera časně ráno vyrazily čtyři jednotky hasičů kvůli požáru rodinného domu v ulici Na Tvrzi v Železnici. Při příjezdu jednotek se v domě už nikdo nenacházel, žena s dítětem stihla před ohněm utéct.

Osoby zkontrolovali záchranáři a byly ponechány bez zranění v místě u sousedů. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o požár střechy a půdního prostoru, který se už v době příjezdu jednotek rozšířil na dvě třetiny plochy domu.

Jednotky zabránily rozšíření požáru na sousední objekt a postupně likvidovaly jednotlivá ohniska požáru. Vyšetřovatel hasičů odhadl předběžně škodu kolem jednoho milionu korun.

Požárem byla zasažena téměř celá střecha, půdní prostory z jedné strany domu a obytná místnost z druhé strany objektu.

Nedbalost se vždycky vymstí. Hořela střecha domu v Cerhenicích

Příčina je předmětem vyšetřování, ohledání požářiště bude pokračovat. O součinnost byli požádáni specialisté z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdanči.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)
Požár roubenky

Požár roubenky

27.2.2021 09:00:00

U požáru roubené chalupy ve Smržovce zasahovalo dnes po půl druhé odpoledne šest hasičských jednotek. Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok by...

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...