Požár ve sklepě rodinného domu v Jestřebí měl jednu oběť


Jednotky z druhého stupně požárního poplachu byly vyslány v pondělí ráno do obce Jestřebí. Na tísňovou linku bylo oznámeno, že ze sklepa rodinného domu vychází kouř a uvnitř by se mohla nacházet jedna osoba. Celý objekt byl silně zakouřený, hasiči prováděli v dýchací technice průzkum uvnitř domu. Ve sklepě nalezli jednu osobu, kterou vynesli ven, už ale nejevila známky života. Následně hasiči požár lokalizovali a začali s vyskladňováním materiálu ze sklepa a odvětráním celého objektu. Před 11. hodinou ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru.

Vyšetřovatelé na místě zjistili, že příčinou vzniku požáru bylo s největší pravděpodobností nedbalostní jednání, a to při manipulaci s topidlem nebo při nedodržení bezpečné vzdálenosti hořlavých materiálů od topidla. Škoda byla vyčíslena asi na 400 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 3 miliony korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky, Náchoda a Rychnova nad Kněžnou a JSDH Nové Město nad Metují, Nový Hrádek, Mezilesí, Jestřebí, Slavoňov a Bohdašín.

Informovala Mgr.  Götzová  Martina, HZS Královéhradeckého kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs khk)