Požár ve dvanáctém patře chodovského paneláku

Žhářem byla elektroinstalace

Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý před polednem v Chodově na Sokolovsku u požáru ve třináctipatrovém bytovém domě. Uvnitř domu hořela elektroinstalace mezi osmým a dvanáctým patrem.

Oheň se do dalších prostorů domu nerozšířil, pět nejvyšších pater zaplnil kouř. Z nejvyššího patra museli hasiči zachránit dvě osoby, bezpečně na zem je dostali v koši automobilového žebříku. Po likvidaci požáru hasiči odvětrali zakouřené prostory a zkontrolovali všechny byty v patrech, kde hořelo.Do některých bytů vstoupili z výškové techniky, do dalších bytů museli použít násilné vniknutí. Při požáru se celkem sedm osob nadýchalo kouře, na místě je ošetřila záchranná služba, jednu osobu pak převezla do nemocnice.

To bylo vysoko. Požár bytu ve 14 patře mosteckého paneláku

Čtyřicet osob opustilo dům samovolně při zjištění, že v objektu zasahují hasiči. Po požáru v části domu nefungoval přívod elektrické energie a výtah, nikdo z obyvatel ale nevyžadoval zajistit náhradní ubytování.

Škoda způsobená požárem je předběžně odhadnuta na jeden milion korun, příčinu požáru elektroinstalace zjišťuje vyšetřovatel požárů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)

Srážka osobního vlaku s kamionem.

25.6.2022 10:00:00

Dne 23. 6. 2022 v 15:41 byla ohlášena dopravní nehoda osobního vlaku s kamionem, ke které došlo na železničním přejezdu v Sukově ulici ve Šluknově. Na místo vyjely jednotky ze stanice Šluknov, J...