Požár v rodinném domě v Poteči. Pro jednu popálenou ženu přiletěl vrtulník

Dne 19. 11. 2022 v 18:55 hodin bylo přijato hlášení o požáru rodinného domu. Oznamovatelka sdělila, že vidí plamenné hoření a v domě je prý plyn. Požární poplach byl vyhlášen šesti jednotkám hasičů. K požáru vyjel i řídící důstojník pro územní odbor Zlín.

V době požáru byly v objektu tři osoby, které byly zraněny. Z toho dvě osoby byly popálené. Pro popálenou ženu přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby. Další osoby byly ošetřeny Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje.

Na místě požáru byla jako první místní jednotka dobrovolných hasičů. V dýchacích přístrojích provedli průzkum a zjistili, že hoří v prostoru garáže. Později se zjistilo, že šlo o prostory navazující na garáž. Požár byl uhašen dvěma proudy vody.

Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky.

Výše škody způsobená požárem nebyla do této chvíle stanovena.

U požáru zasahovaly jednotky HZS Zlínského kraje stanice Valašské Klobouky a Slavičín, a dále jednotky Sboru dobrovolných hasičů měst Valašské Klobouky a Brumov i obcí Poteč a Horní Lideč.

Informoval nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí, HZS Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs ZK)

V tunelu hořela tramvaj

8.12.2022 10:00:00

V Brně se během úterního dopoledne uskutečnilo cvičení složek IZS v novém tramvajovém tunelu. Cvičení simulovalo požár tramvajové soupravy po technické závadě uvnitř nového více jak 600 metrů dl...