Požár trafostanice řešily čtyři jednotky

Požár trafostanice zaměstnal čtyři jednotky hasičů ve čtvrtek krátce před 7. hodinou ráno v průmyslovém areálu ve Vlkoši (PR).

K hašení hasiči využili CO2 a z důvodu zvýšení účinnosti a zamezení šíření požáru byl nasazen i prášek. Ve spolupráci s energetiky došlo k odpojení rozvodné skříně od sítě.

Ve chvíli, kdy již nehrozilo nebezpečí úrazu el. proudem, byla k dohašení nasazena voda. Hasiči museli obnažit přívodné kabely a ochladit je vysokotlakým proudem. Po kontrolním měření termokamerou bylo místo zásahu předáno majiteli.

Při zásahu byla využita tzv. sněhurka, tedy speciální kontejner se zásobou CO2. Dle vyšetřovatele byla příčinou technická závada v rozvodné skříni trafostanice. Škoda byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun. Zasahovala profi jednotka ze stanice Přerov, SŽ Přerov a JSDH Vlkoš a Přerov.

Informovala por. Mgr. Lucie Balážová, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs ok)

Požár sběrného dvora v Přelouči

29.2.2024 10:00:00

Operační středisko přijalo oznámení o požáru ve sběrném dvoře v Přelouči krátce před půl šestou dne 27. 2. 2024. Na místo ihned vyrazila místní profesionální jednotka z Přelouče, která po příjezdu...