Požár technologie a cyklohexanu v Olomouci způsobil škodu za 5 milionů

[ title]
Zaměstnanci byli na boj s požárem slabí

Hasiči ze stanice v Olomouci vyjela k ohlášenému požáru systémem EPS na ulici Šlechtitelů do jednoho z průmyslových areálů.

Hasiči průzkumem zjistili zahoření v několika částech budovy, poté co v jedné z místností, zřejmě, prozatím po nespecifikované závadě došlo k požáru na technologii, vybavení a výrazným akcelerantem požáru chemické látky cyklohexanu.Hasičům se velmi rychle podařilo požár lokalizovat i likvidovat pomocí speciální příměsi pro účinnější hasební efekt. Jednalo se o velmi nebezpečný a náročný zásah v dýchací technice s vyžadujícím dohledem na maximální bezpečnost skupin uvnitř hořících prostor.

Návazně hasiči celý objekt přirozenou cestou odvětrali a důkladným průzkumem termokamerou vyloučili možná skrytá ohniska převážně ve stropních částech a patrech nad ohniskem požáru.

Aktuálně: V Olomouci hoří skladovací haly, škody jsou v desítkách milionů (VIDEO)

Zatím je předčasné uzavírat příčinu vzniklého požáru. Vlastníci objektu vyčíslili škodu předběžně v částce 5 milionů korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění, snaha o uhašení pomocí několika ručních hasicích přístrojů pracovníky areálu na noční směně se bohužel nezdařila.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)