Požár sběrného dvora v Přelouči

Operační středisko přijalo oznámení o požáru ve sběrném dvoře v Přelouči krátce před půl šestou dne 27. 2. 2024. Na místo ihned vyrazila místní profesionální jednotka z Přelouče, která po příjezdu požádala o další posily.

Vzhledem k rozsahu požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. K události dorazilo devět jednotek z okolních obcí a také jednotka z centrální stanice v Pardubicích. Voda byla na místo požáru dopravována kyvadlově cisternami z nedaleké betonárny.

Požár zasáhl přístřešky se separovaným odpadem a v druhé části i sběrné nádoby, pneumatiky a stroje. Kvůli povaze skladovaného materiálu se oheň rychle rozšířil pod celým přístřeškem a postihl i kontejnery stojící v jeho blízkosti.

Předběžné odhady škod činí pět milionů korun, avšak majetek v hodnotě dvaceti milionů korun byl uchráněn. Příčina požáru zatím nebyla určena. Vyšetřovatel provedl prvotní ohledání místa a další vyšetřování bude pokračovat následující ráno.Informoval Miroslav Polák, tiskový mluvčí HZS Pardubického kraje.

(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs pk)