Požár rodinného domu způsobil škodu dva miliony korun


V sobotu ve 14:52 hasiči přijali tísňové volání ohlašující kouř a plameny ze střechy rodinného domu v Hradci Králové – Svinarech. Operační středisko vyslalo na místo požáru 6 jednotek hasičů. Po příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že požárem je zasažena střecha a štít rodinného domu.

Vlivem sálavého tepla došlo k přenesení požáru na přístavek sousedního rodinného domu. Zde se podařilo požár hasičům zastavit a zabránit tak vyšším škodám na sousedním objektu. Hasiči postupně nasadili proudy na hašení domu z ulice, ze dvorní části i z výškové techniky.

Požár byl lokalizován v 15:38. Následně byl zásah veden v půdním prostoru, kde docházelo k jeho dohašení a likvidaci skrytých ohnisek požáru. Hasiči rovněž pomáhali majiteli objektu s evakuací nábytku a vybavení domu, které nebylo poškozeno požárem.

Likvidace požáru byla velitelem zásahu nahlášena v 16:20.

Požárem byla na postiženém a sousedním objektu způsobena škoda 2 mil. Kč, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 1,5 mil. Kč. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Příčinou požáru byla nedbalost majitele při manipulaci s popelem.

Informovala Mgr.Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje.


(rp,hasicskelisty.cz,foto: hzs khk)

Lis na slámu se uchránit nepodařilo

17.7.2024 07:00:00

V úterý v odpoledních hodinách přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru lisu na poli v obci Vysoké Veselí. Na místo události vyjely tři jednotky požární ochrany. Při příj...