Požár rodinného domu ve Starém Rožmitále. Teď nevypadá dobře

[ title]
Dva psi jsou už v bezpečí

V pondělí 25. října ráno spěchali hasiči k požáru rodinného domu ve Starém Rožmitále na Příbramsku. Už při jízdě k zásahu byl ve směru požáru patrný černý dým.

Požárem byla zasažena celá budova a oheň se rychle šířil. K jeho likvidaci nasadili hasiči v dýchací technice několik vodních proudů, zároveň se z výškové techniky snažili uchránit okolní budovy. Ze zasaženého objektu zachránili dva psy, které předali do péče sousedům.Pár minut před devátou hodinou se podařilo dostat oheň pod kontrolu a mohla být nahlášena lokalizace. Hasiči se následně zaměřili na rozebírání střešní konstrukce a vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. Na místo byl povolán také zástupce obce, který bude zajišťovat náhradní ubytování pro obyvatele domu.

V požářišti rodinného domu v Nových Jirnech hasiči nalezli mrtvolu

Následně byl požár zcela zlikvidován a jednotky se mohly vrátit na své základny. Místní dobrovolné jednotce byla do 17. hodiny nařízena dohlídka.

Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších dvou a půl milionu korun. Proč začalo hořet, zjišťuje hasičský vyšetřovatel.  

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)