Požár rodinného domu napáchal škodu za 1,5 milionu korun

Za hodinu bylo po ohni

V pondělí 16. května před půl pátou odpoledne byjeli hasiči k požáru střechy rodinného domu v části obce Sulice Hlubočinka v okrese Praha-východ.

Oznamovatel uvedl, že kromě střechy zasáhl požár také terasu a část domu. První jednotky, které dojely k události, potvrdily, že jde o požár střechy. K jeho likvidaci ihned nasadily dva vodní proudy a začaly rozebírat střešní konstrukci.Deset minut před 18. hodinou se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Zároveň se některé jednotky mohly vrátit na své základny. Hasiči dále rozebírali zasaženou střešní konstrukci, vyhledávali a dohašovali skrytá ohniska.

Ranní požár domu na Benešovsku. V plamenech byly i stromy

Za další necelou hodinu se podařilo požár úplně zlikvidovat. Místo bylo následně předáno majiteli objektu, kterému byla nařízena dohlídka do úterní osmé hodiny ranní.

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden a půl milionu korun. Hasiči svým včasným zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších dvou milionů. Příčina požáru je v šetření.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)

Srážka osobního vlaku s kamionem.

25.6.2022 10:00:00

Dne 23. 6. 2022 v 15:41 byla ohlášena dopravní nehoda osobního vlaku s kamionem, ke které došlo na železničním přejezdu v Sukově ulici ve Šluknově. Na místo vyjely jednotky ze stanice Šluknov, J...