Požár penzionu a restaurace v Soběsukách


Ve čtvrtek 23.3.2023 okolo půl sedmé večer hasiči vyjeli hasit do Soběsuk. Požár se měl podle prvotní informace šířit od klimatizace. Postupně oheň zasáhl celé první patro penzionu včetně krovu. Na místo události se sjelo okolo dvaceti hasičských jednotek včetně družstva Drony SIT.

Hasiči zasahovali v dýchací technice a nasazena byla i výšková technika. Vzhledem k tomu, že se oheň šířil skrytými ohnisky, vyžádal si na místo velitel zásahu i zařízení COBRA. Z budovy hasiči vynesli dvě tlakové lahve s oxidem uhličitým a biogonem. Velitel zásahu místo rozdělil na úseky a část hasičů se zaměřila na ochranu dvou okolních budov před přenesením požáru. Zhruba v deset hodin večer se  podařilo dostat požár pod kontrolu. Čtyři osoby se z objektu evakuovaly. Ke zraněním nedošlo. V půl jedné hasiči mohli začít snižovat počty zasahujících jednotek.

Již v průběhu zásahu na místě působil i vyšetřovatel příčin požáru a ve své práci pokračuje  společně s odborníky z Technický ústav požární ochrany. Společně budou pártat po skutečné příčině požáru. Škodu majitel předběžně vyčíslil na 35mil. Kč.

Informoval Mgr.  Petr  Poncar, tiskový mluvčí HZS Plzeňského kraje.

(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs plz)

Motocyklista najel do diváků

16.6.2024 10:09:07

V sobotu 15.6. krátce před polednem došlo na silničních motocyklových závodech, které se konaly na uzavřeném okruhu v Jičíně, k havárii jednoho ze závodníků. Dle prvotních informací 63letý řidič m...