Požár odtahovky s naloženou dodávkou zastavil provoz na dálnici D11 u Chýště

Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Chlumec nad Cidlinou zasahovali v úterý 14.3. před polednem na dálnici D11 u požáru, který zasáhl dodávku naloženou na vozidle odtahové služby. K události došlo na 70. kilometru v katastru obce Chýšť ve směru z Hradce Králové do Prahy.

Hasiči nasadili hned několik vodních proudů a dostali požár rychle pod kontrolu. V místě byla komunikace znečištěna větším množstvím uniklého oleje a byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Na úklidu vozovky spolupracovali hasiči spolu s pracovníky údržby dálnice. Obnovit provoz se podařilo kolem 14. hodiny. Při události nebyl nikdo zraněn.

Příčinu a výši škody zjišťuje vyšetřovatel HZS Pardubického kraje – požár se stal na dálničním úseku procházejícím přes území Pardubického kraje.

Informovala Mgr.  Götzová  Martina, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje. (rp,hasicskelisty.cz, foto: HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Chlumec nad Cidlinou - JPOII)

Požár sběrného dvora v Přelouči

29.2.2024 10:00:00

Operační středisko přijalo oznámení o požáru ve sběrném dvoře v Přelouči krátce před půl šestou dne 27. 2. 2024. Na místo ihned vyrazila místní profesionální jednotka z Přelouče, která po příjezdu...