Požár nákladního automobilu způsobil milionovou škodu

Ve čtvrtek 23. června v 6:38 přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru nákladního automobilu na silnici mezi obcemi Předboř a Kašovice v okrese Praha-východ.

Jelikož oznamovatel uvedl, že z vozidla šlehají vysoké plameny, vyslal operační důstojník na místo profesionální hasiče z Říčan spolu s dobrovolnými hasiči obcí Svojšovice a Velké Popovice. První jednotky už cestou k zásahu uváděly, že vidí velký dým nad určeným místem.

Po příjezdu k události bylo velitelem zásahu potvrzeno, že požár zasáhl celý automobil a obě osoby, které ve vozidle cestovaly, jsou v bezpečí mimo něj. Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci požáru dva vodní proudy a následně pěnu.

Po úspěšné lokalizaci, která byla deset minut po sedmé hodině ranní, hasiči vozidlo zkontrolovali termokamerou, následně nahlásili likvidaci a po sbalení materiálu se vrátili zpět na své základny.

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Příčinou požáru je technická závada.

Informovala por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs SCK)

V Lokti se "zaseknul" kamion

31.5.2023 07:00:00

Kamion po dopravní nehodě v Lokti je vyproštěný, vozovka je uklizená, poškozené zábradlí provizorně zajištěné. Provoz v místě tak je již opět obnovený. Informoval Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS...