Požár elektrokoloběžky

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumulátory skladovat a parkovat.

Dnes dopoledne byli přivoláni profesionální hasiči z Dobrušky k požáru elektrokoloběžky v ulici Poddomí. Požár byl naštěstí velmi rychle uhašen, zařízení bylo na volném prostranství a nic dalšího v okolí ohroženo nebylo. I tak byla vzhledem k typu koloběžky vyčíslena škoda ve výši asi 110 tisíc korun. Podle zjištění našeho vyšetřovatele došlo k požáru krátce před tím, než si stroj vyzvedla přepravní firma - koloběžka měla putovat do servisu. Místo toho ji zřejmě odešleme na odbornou expertízu, protože příčinou vzniku události byla technická závada.

V tomto případě postupoval majitel správně, ale abychom vždy minimalizovali riziko vzniku požáru jakýchkoliv akumulátorů a předešli možným technickým závadám, pro jistotu připomínáme: je nutné dodržovat vždy veškeré návody a doporučení výrobce, vyvarujte se neodborných zásahů a používání neoriginálních dílů

.Už koncem července zasahovaly jednotky hasičů u požáru v Týništi nad Orlicí, kde byla s největší pravděpodobností příčinou baterie elektrokola.


Požár přístřešku u rodinného domu způsobila zřejmě baterie elektrokola

Informovala Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí, HZS Královéhradeckého kraje.
(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs khk)