Požár domu v Liblicích likvidovalo pět jednotek. Škoda za 2 miliony

[ title]
Příčina požáru se zjišťuje

Hasiči vyjeli k požáru domu v obci Liblice na Kolínsku. Přestože první jednotka byla na místě za sedm minut od ohlášení, byl v té době dům požárem už zcela zasažen.

Hasiči se prioritně zaměřili na ochranu přilehlých staveb, na které hrozilo přeskočení plamenů. Zároveň bylo nataženo dopravní vedení a útočné proudy C na hašení samotného požáru.

V průběhu zásahu byly v objektu postupně nalezeny dvě propanbutanové láhve, které hasiči po vynesení ochlazovali vodou. Asi po hodině a půl ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Hasiči následně rozebírali střešní krytinu kvůli vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek.

Zoufalému majiteli snad pomůže pojišťovna. Shořel mu dům a musel být hned zbořen

Poté začala redukce zasahujících jednotek a na místě byla do rána ponechána na dohlídku jednotka SDH Poříčany. Na místo se dostavila českobrodská profesionální jednotka, která celé požářiště překontrolovala termokamerou a pak předala majiteli.

 Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na dva miliony korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, na kterém vyšetřovatelé HZS spolupracují s kriminální policií.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)