Požár domu v Jesenici u Prahy byl vidět široko daleko (VIDEO)

[ title]
Zasahovalo 17 hasičských jednotek

Včera odpoledne vyjely zpočátku čtyři jednotky hasičů k požáru garáže v Jesenici v okrese Praha-západ.  Podle poplachového plánu operační důstojník vyslal na místo čtyři jednotky hasičů. Od požáru vycházel mohutný černý dým, který byl vidět na vzdálenost několika kilometrů. Dalo se tak předpokládat, že požár bude většího rozsahu.

Oheň zasáhl převážně garáž a rozšiřoval se na rozsáhlý rodinný dům, ve kterém se nikdo nenacházel. Hasiči se za pomoci několika C proudů a vysokotlaku pokusili zabránit dalšímu šíření plamenů.Vzhledem k tomu, že dům měl dřevěnou šindelovou střechu, která byla ze spodní části zakryta obložením, požár se i přes jejich veškerou snahu dál rozšiřoval střešní konstrukcí a půdním prostorem.

Vydržel do půlnoci. Dům v Jindřichovicích pak zničil velký oheň

V garáži se podle sdělení majitele nacházelo kromě různého materiálu i několik tlakových lahví, které bylo nutné ochlazovat. K události tak postupně vyjížděli další hasiči, v rámci mezikrajské výpomoci také z Prahy. Celkem se tak do zásahu zapojilo sedm profesionálních a deset dobrovolných jednotek.

Příčina vzniku požáru bude předmětem dalšího vyšetřování, které bude pokračovat dnes, přičemž vyšetřovatelé pracují s několika verzemi. Škoda  byla předběžně vyčíslena na 5,5 mil. korun.

(pšt, hasicskelisty.cz zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)