Požár dílny v Rýmařově po výbuchu benzínu s popálením majitele

[ title]

Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne a podvečer 31.1.2021 u požáru dílny v Rýmařově, místní části Ondřejov (okres Bruntál), za který mohla nedbalost majitele středního věku při dolévání benzínu do motocyklu Suzuki. Muž byl při výbuchu rozlitého benzínu nedaleko kamen a následném požáru popálen, skončil v nemocnici. Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli čtvrt hodiny před 16. hodinou. Do Ondřejova vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Rýmařov, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Rýmařov, Dolní Moravice, Břidličná a Horní Město.

Po výbuchu zde hořela přízemní dílna o základně 12 x 4 metry se sedlovou střechou, sloužící také jako garáž pro motocykl. Majitel při neopatrném nalévání benzínu do nádrže motocyklu hořlavou látku rozlil i kolem něj, ta se vznítila od kamen, vzdálených pouhý metr, které vyhřívaly dílnu. Muž byl po výbuchu popálen, ale byl při vědomí, hasiči jej odnesli k vrtulníku LZS Ostrava, který jej transportoval do nemocnice.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu, další hodinu jim zabralo dohašování. Statika objektu zůstala neporušena.(hasicskelisty.cz,hzs:MSK,foto:hzs MSK)