Požár bytu v Příbrami popálil ženu a dvě děti. Ženu do vrtulníku, děti do sanitky!

[ title]
Jedna z vyšetřovacích verzí: manipulace s hořlavinou

Výbuch s následným požárem bytu v příbramské ulici Bratří Čapků byl na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášen v pondělí 5. listopadu pár minut před 18. hodinou.  

Současně s hasiči vyjely i hlídky policie a posádky zdravotnické záchranné služby, která na místo povolala také vrtulník.

Hasiči byli na místě velmi rychle – za tři minuty od vyhlášení poplachu. Velitel zásahu informoval o zranění tří osob, požáru bytu v čtyřpodlažním bytovém domě a zásahu v dýchací technice s vysokotlakým vodním proudem.Za jedenáct minut byl požár pod kontrolou a probíhala kontrola okolních bytů. Požár se dále nerozšířil a uhašen byl před 19. hodinou. Společně s technickými službami pak bylo uklizeno okolí domu od střepů a trosek.

Zraněnou ženu transportoval vrtulník na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, kam byly pozemní cestou převezeny také dvě nezletilé osoby.

Sousedé vytrhli okenní mříže, aby zachránili z ohně ženu a dítě

Vyšetřovatel příčin požárů vyčíslil škodu na 300 tisíc korun, hasiči zásahem uchránili hodnoty za 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru je v šetření ve spolupráci s kriminální policií.

Jedna z vyšetřovacích verzí je manipulace s hořlavou kapalinou.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)